خدمات

 بخشهای کتابخانه حقوق و علوم سياسي

كتابخانه دانشكده شامل بخشهاي زير مي باشد:

 مديريت

در این بخش هماهنگی های لازم برای  کلیه امور مربوط به سفارشات و صحافی کتب، تایپ، بایگانی و امور اداری ،ورود ، تصحیح اطلاعات اعضاء و صدور کارت کتابخانه انجام می شود.


 امانت دهی 

 در این بخش کلیه خدمات از قبیل امانت، رزرو ، تحویل و تمدید کتب، امانت بین کتابخانه ای الزاماٌ با ارائه کارت عضویت کتابخانه انجام می شود.همچنين به دانشجويان اعضاء طرح غدير نيز خدمات ارائه مي شود .


 فهرست نويسی  و آماده سازی کتاب فارسي و لاتين

در اين بخش از نرم افزار پارس آذرخش جهت تهيه فهرست رايانه اي استفاده مي‌شود. اين بخش امر دستيابي سريع و راحت مراجعه كنندگان به كتابها مورد نياز را فراهم مي‌‌نمايد.

 نشريات

در اين بخش از نرم افزار پارس آذرخش جهت ورود  اطلاعات نشريه و نمايه سازي مقالات نشريات استفاده مي شود كه اين امر دستيابي به كليه مقالات نشريات را ممكن مي سازد. 

کنترل 

  این بخش در مجاورت ورودی درب اصلی  کتابخانه قرار دارد و مجهز به دستگاه حفاظتی -گیت- می باشد. وظیفه این بخش کنترل کلیه ورود و خروج و راهنمایی مراجعین است.
 

سالن مطالعه ( كتابها ،پایان نامه و...)

سرویس دهی منابع اعم ازكتابها، پایان نامه ها و . . . در این بخش انجام می شود.  سالن مطالعه نیزدر این قسمت قرار دارد، در این بخش روزنامه ها نیز آرشیو می شود. 

سالن مطالعه (نشریات )

سرویس دهی نشریات ادواری(فارسی - لاتین) فقط در سالن مطالعه نشريات صورت مي گيرد و دانشجويان جهت استفاده بيشتر مي توانند از نشريات كپي بگيرند .

سالن مرجع

اين بخش شامل كليه كتابهاي مرجع ،لاتين، فارسي و عربي مي باشد(شامل كليه قوانين حقوقي ، دانشنامه ها ، دائرة المعارفها و فرهنگ ها اعم از حقوقي و علوم سياسي و...).

تکثير

تكثيركليه منابع كتابخانه اعم از كتاب و نشريات در قسمت كنترل صورت ميگيرد.